Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořady pro základní školy od Libora Marka

Libor Marek se svými pořady navštívil více než 120 základních škol a to nejen na území Plzeňského kraje. Do většiny z nich se stále vrací, protože historie v jeho podání se dobře pamatuje.

Vidět – slyšet – zažít, to je krédo, které ctí.

Nabídka pořadů pro základní školy a gymnázia

V aktuálním školním roce vám Libor Marek nabízí originální pořady:

EXPEDICE STŘEDOVĚK                                                           

45 minutový pořad o středověku, základní informace, velké množství videoukázek, modely hradů, středověká keramika, sklo, zbraně, mince.
Více ZDE>>>

EXPEDICE RENESANCE                                                           

45 minutový pořad o renesanci se zaměřením na Plzeňský kraj, zapomenutá řemesla, ukázky dobových zbraní, skleněných číší a romerů, kachlů, mincí.
Více ZDE>>>

KAREL IV. příběh Otce vlasti                                                       

Výpravný pořad s délkou 45 minut, příběhy známé i neznámé, pověsti, záhady, zajímavosti, modely hradů Karlštejn a Křivoklát, mince z karolínské doby, keramika 14. století, pečeť Karla IV., repliky listin.
Více ZDE>>>

JAN LUCEMBURSKÝ                                                                 

45 minutový pořad o životě desátého českého krále, který mnohé dokázal. Učebnice zapomínají, že připravil politickou dráhu pro syna Karla IV., v bitvě u Mühldorfu vybojoval Chebsko a u kronikářů si vysloužil přezdívku „létající král“. Rekonstrukce bitvy u Kresčaku a další.
Více ZDE>>>

JAN HUS                                                                                       

Výpravný pořad se stopáží 45 minut, základní, ale i zajímavé údaje, rekonstrukce podoby na základě popisů, předpokládaná cesta Plzeňským krajem do Kostnice, pověsti, model Kozí hrádek, ukázka husitských halířků.
Více ZDE>>>

VÁCLAV IV.                                                                                 

45 minutový pořad se snaží zachytit nejdůležitější okamžiky dvanáctého českého krále, včetně narození, dětství a dospívání. Nechybí zajímavosti, záhady a pověsti. Velké množství dobové keramiky, chladné zbraně, Bellifortis.
Více ZDE>>>

HUSITÉ V PLZEŇSKÉM KRAJI  

Výpravný pořad s délkou 45 minut, který rozebírá počátky a průběh husitského hnutí. Nechybí stopy v Plzeňském kraji, pověsti, zajímavosti, bitvy, ale také ukázka unikátních zbraní.
Více ZDE>>>

KRYŠTOF HARANT z Polžic a Bezdružic

Projektový pořad původně vznikl pro ZŠ Bezdružice, ale obohatit může i vaši výuku. Životní příběh začíná na hradě Klenová, kde se narodil. Sleduje vzestupy, ale i pády velkého muže českých dějin.

Více o pořadu na: libor.marek72@seznam.cz